Сергеј Четковиќ ја промовираше новата песна и спот

Познати црногорски пејач Сергеј Четковиќ ги промовира новата песна и спотот „Коров“ со која го најави својот нов албум „Мој свет“ во издание на Кроација рекордс.

Синглот е наменет за хрватскиот и словенечкиот пазар, спотот е сниман во италијанска Тоскана, а природата совршено се вклопува со тематиката на песната. Режијата е на Џанлука Фелини. Четковиќ е кантавтор на бројни балади, а за 8 ноември најави концерт во загрепската Арена.

Меѓу другото, Четковиќ ја претставуваше Црна Гора на Евровизија 2014 година со песната „Мој свет“ со кој влезе во финалето