Кајли Миног го објави првиот сингл од новиот албум

Кајли Миног неодамна го најави своето 14. по ред студиско издание,и еве ја со првиот сингл насловен „Dancing“.

Инаку, новиот албум на Кајли ќе го носи насловот „Голден“ и ќе содржи 12, односно 16 песни за луксузното издание, а неговото објавување е закажано за 6 април.

Новиот сингл на Кајли Миног е и актуелен хит на Радио Бубамара и можете да го слушате на секој час.